آموزشپولسرمایه گذاری

۵ راه برای شروع سرمایه گذاری

0

۵ راه برای شروع سرمایه گذاری

 سرمایه گذاری وقتی جوان هستید می‌تواند خیلی مشکل باشد، پرداخت هزینه‌های دانشجویی بسیار سخت می‌باشد اما ما با متخصص بورس اوراق بهادار صحبت کردیم که توضیح دهد چگونه می‌توانید سرمایه گذاری کنید حتی اگر پول زیادی هم نداشته باشید. با دانشگاه آنلاین همراه باشید تا چند راه برای سرمایه گذاری به شما معرفی کنیم.

شروع سرمایه گذاری
شروع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری شامل رشد وجه نقد میباشد که به صورت “واقعی” رشد یابد، یعنی پول شما سریعتر از تورم (افزایش هزینه کالاها و خدمات) جمع شود تا در نهایت، سرمایه شما بهتر از گذشته باشد.

در حالی که سرمایه گذار با ریسک پذیری شهرت دارد، سرمایه گذاری خوب قمار نیست. بین برنامه ریزی مالی و برنامه‌های سریع ثروتمند شدن تفاوت وجود دارد. به نظر می‌رسد هر چه پاداش‌های فوری بالقوه بیشتر باشد  خطر از بین رفتن سرمایه نیز بیشتر می‌شود.

در اینجا ما در مورد چگونگی شروع سرمایه گذاری صحبت می‌کنیم.

شما می‌توانید با افتتاح یک حساب پس انداز یا جمع آوری اسباب بازی‌های کمیاب کودک، با پول بسیار کمی‌سرمایه گذاری کنید. یا با سرمایه گذاری در سهام، بورس و اوراق بهادار سرمایه گذاری نمایید.

بهترین راه‌های سرمایه گذاری

چه اصول اولیه را باید در نظر داشته باشید؟

مهم است که کل بازده حاصل از سرمایه گذاری خود را در نظر بگیرید. برخی به شما درآمد ارائه می‌دهند، و برخی دیگر سود سرمایه (سود هنگام فروش سرمایه گذاری خود را) یا در حالت ایده آل هر دو.

و فراموش نکنید که معمولاً هزینه‌های مربوط به سرمایه گذاری مشخص، هزینه‌های کارگزاری، کارمزد یا ذخیره سازی وجود دارد. سپس مالیات‌هایی برای پرداخت و تورم وجود دارد که باید قبل از شروع بازده واقعی خود حساب کنید…

  1. وجه نقد در بانک
شروع سرمایه گذاری
شروع سرمایه گذاری

به نظر می‌رسد گزینه ای امن است زیرا دقیقاً می‌دانید چه چیزی را بدست آورده اید، اما پول نقد یک سرمایه گذاری عالی نیست به ویژه با توجه به نرخ‌های بسیار رقت انگیزی که توسط بانک‌ها پرداخت می‌شود. نرخ بهره به ندرت بالاتر از تورم است، این بدان معناست که پول شما در واقع با گذشت زمان ارزش خود را از دست می‌دهد.

اگر خواهان صفر درصد ریسک هستید یا قصد دارید یک برنامه بلند مدت را بررسی کنید، به هر وسیله  آن را در یک حساب پس انداز بدون پرداخت مالیات قرار دهید تا سود ببرید. حساب سه یا پنج ساله بالاترین نرخ بهره را به شما می‌دهد اما این نکته را بخاطر بسپارید که قادر نخواهید بود در طول آن مدت دسترسی به پول خود داشته باشید، بعلاوه در صورت بهبود نرخ بهره برای حساب شما تفاوتی نخواهد داشت.

هر کاری که می‌کنید  فقط پول نقد خود را در زیر تشک نگه ندارید. با توجه به تورم با انباشته کردن پول خود فقط می‌توانید ارزش پول خود را کم کنید و گاهی با خطر دزدی نیز مواجه خواهید شد.

۲-  در عتیقه، هنر، و کلکسیون سرمایه گذاری کنید

شروع سرمایه گذاری
شروع سرمایه گذاری

کلکسیون‌ها می‌توانند بسیار ارزان قیمت باشند، بنابراین یک نوع سرمایه گذاری مقرون به صرفه برای افراد با درآمد محدود است و می‌توانید همزمان با آن لذت ببرید. اما اگر فکر می‌کنید مسیری آسان برای ثروتمند شدن است، احتمالاً اشتباه برداشت کرده اید.

سرمایه گذاری در کلکسیون هیچ درآمد فوری ندارد و بستگی دارد گاهی اوقات کمتر از آنچه که برای شما هزینه در برداشته دریافت می‌کنید. علاوه بر این، شرایطی وجود دارد که مدها می‌آیند و می‌روند، بنابراین آنچه امروز بسیار محبوب است ممکن است سال آینده خواستار نداشته باشد.

شما باید در هرآنچه که جمع می‌کنید، متخصص باشید و در غیر این صورت، افرادی متخصص بر سر شما کلاه می‌گذارند. خرید و فروش آنلاین معمولاً ارزان تر از استفاده از حراج به صورت قدیمی‌است و بازار جهانی گسترده تری به شما می‌دهد.

یک استراتژی خوب برای شروع، تهیه منابع مورد نظر از جاهای ارزان قیمت همانند دیوار و فروش و عرضه ی آن در سایت‌های پرطرفدار و محبوب مانند دیجی کالا.

مراقب باشید که عاشق وسایلی که جمع می‌کنید نشوید چرا که این تمرین را به جای یک سرمایه گذاری به

یک سرگرمی‌گران قیمت تبدیل می‌کند.

۳- پول خود را در املاک اختصاص دهید.

شروع سرمایه گذاری
شروع سرمایه گذاری

بهترین سرمایه گذاری برای اکثر افراد، به محض اینکه سرمایه اولیه را کسب کردند، خرید خانه شخصی است.

از نظر تاریخی ارزش مسکن سریعتر از تورم بالا می‌رود و روزی شما وام خود را پرداخت نموده اید. اما اجاره سال به سال افزایش می‌یابد و برای زندگی همیشه به مکانی نیاز خواهید داشت.

هنگامی‌که شما مالک شوید می‌توانید با افزایش درآمد خود، به جای گران تری بروید. شما به عنوان یک سرمایه گذار می‌توانید با داشتن املاکی که از آنها درآمد کسب می‌کند و همچنین ارزش آن را افزایش پیدا می‌کند یک قدم جلوتر بروید.

نکته ی مهم در خصوص سرمایه گذاری در خرید ملک این است که شما باید برای سرمایه گذاری مبلغ زیادی پول بپردازید و این امر می‌تواند با توجه به اموال و مستاجرین زمان زیادی از شما را بگیرد، اطمینان حاصل کنید که مقداری پول برای تأمین صورتحسابهای سنگین نگهداری ملک را دارید.

۴- به اوراق مشارکت توجه کنید.

شروع سرمایه گذاری
شروع سرمایه گذاری

اوراق مشارکت نوعی از اوراق بهادار می‌باشد که توسط دولت‌ها و شرکت‌های خصوصی و عمومی‌منتشر می‌شود. برای تامین منابع مالی یک طرح و یا یک پروژه عمرانی یا زیرساختی کشور و به نسبت سرمایه با آن بخش شریک می‌شوند. همیشه دولت و یا بانک سود این گونه اوراق را تضمین می‌کند. پرداخت سود در فواصل زمانی تعیین شده انجام می‌شود.

نرخ ریسک کمتر، بازدهی کمتر و البته سود تضمین شده از خصوصیات اوراق مشارکت می‌باشد.

سود اوراق مشارکت همیشه از پرداخت مالیات معاف است. این اوراق بی نام هستند و باید از آنها مراقبت کنیم، نگهداری در بانک می‌تواند اطمینان خاطر بیشتری به همراه داشته باشد.

سود در فواصل زمانی مشخصی پرداخت می‌شود و طرح‌ها اغلب با سر رسید ۳ تا پنج ساله می‌باشد، اما چنانچه بخواهید می‌توانید زودتر هم اصل پول خود را با پرداخت مابه التفاوت دریافت نمایید.

اما با مراجعه به یک کارگزاری می‌توانیم اوراق خود را بدون کسر سود به فروش برسانیم.

۵- بورس و بازار سهام

شروع سرمایه گذاری
شروع سرمایه گذاری

سهام یعنی میزان مالکیت یک فرد از یک دارایی و یا یک شرکت می‌باشد. شرکت سهامی‌یعنی شرکتی که سرمایه آن به سهام تقسیم شده است و در سود و زیان آن تمامی‌سهامداران شریک هستند.

سهامداران نیز گاهی اوقات سود سهام دریافت می‌کنند (سود حاصل از سود) معمولاً دو بار در سال اگرچه چند شرکت بزرگ چهار بار پرداخت می‌کنند.

سهام، مانند دارایی قابل فروش، امکان رشد مبلغ سرمایه گذاری شده شما را به همراه درآمد فراهم می‌کند، زیرا سهام شرکت‌های در حال رشد در ارزش افزوده شده و سود سهام بیشتری را به شما ارائه می‌دهد. با داشتن سهام، می‌توانید مبلغ بسیار کمتری را همزمان برای چند سهام مختلف بپردازید و نگهداری آنها نیز راحت تر است.

اگر عصبی هستید و قابلیت سرمایه گذاری ندارید، می‌توانید پول خود را به کارگزار بدهید تا آنها برای شما در جاهای مطمئن تر سرمایه گذاری کنند و البته با این کار مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. با این کار شما یک مدیر دارید که سرمایه گذاری را برای شما انجام می‌دهد، بنابراین نگرانی را از بین می‌برد.

برای سرمایه گذاری در اوراق بهادار و سهام دو راهبرد اصلی وجود دارد: فعال و منفعل. حالت دوم بسیار مطمئن تر است و با سرمایه گذاری در قسمت‌های مختلف، سود بیشتر و ریسک کمتر برای بلند مدت خواهید داشت.

آیا باید روی طلا سرمایه گذاری کرد.

شروع سرمایه گذاری
شروع سرمایه گذاری

تقریباً جوامع متمدن در تاریخ ثبت شده، طلا را به خود اختصاص داده است اما اینکه آنرا یک پناهگاه امن بدانند چیزی اغراق آمیز است.

طلا هیچ چیزی برای شما به ارمغان نمی‌آورد، در واقع می‌تواند هزینه ای برای نگهداری و بیمه کردن آن نیز همراه داشته باشد. به علاوه، شما کاملاً به شخص دیگری وابسته هستید که آن را از شما با قیمتی بالاتر از آنچه که پرداخت کرده اید خریداری کند.ش

بنابراین، مراقب انواع سرمایه گذاری باشید که سود فوری برای شما به ارمغان نمی‌آورد (مانند جایی برای زندگی) یا به رویکرد یا سلیقه‌های افراد دیگر متکی است.

نظرات

پاسخ دهید

ورود / ثبت نام