آموزشپولرزومهشغل

مهارت هایی که کارفرمایان واقعاً به دنبال آن هستند

0

مهارت‌هایی که کارفرمایان واقعاً به دنبال آن هستند

یک بررسی جدید نشان داد که از هر ۵ متقاضی کار ۴ نفر ممکن است به دلیل کمبود مهارت‌های نرم در رزومه‌های خود، نقش‌های مورد نظر خود را از دست بدهند. با دانشگاه آنلاین همراه باشید تا در ادامه بخوانید که چه مهارت‌هایی را باید شما داشته باشید.

کارفرمایان
کارفرمایان

بیش از نیمی‌از فرصت‌های شغلی، مهارت‌های نرم را کاملاً مهم برای گرفتن نقش شغلی تعیین می‌کنند، اما بیشتر افراد متقاضی کار از جمله دانشجویان فراموش می‌کنند که این ویژگی‌های حیاتی را در رزومه‌های خود ذکر کنند.

در عصری که فشارهای زیادی به جوانان وارد می‌شود تا بتوانند شغل رویایی خود و تجربه کاری زیادی را بدست آورند، این خطر وجود دارد که اهمیت کمتری به مهارت‌های نرم (مهارت‌های بین فردی که برای افراد مختلف معمول است) داده شود.

با این حال، این مهارت‌ها به طور روزافزون مورد پذیرش می‌باشد زیرا تفاوت بین استفاده از ربات‌ها و هوش مصنوعی در مهارت‌های فردی و اجتماعی می‌باشد.

شکاف مهارت نرم توسط موتور جستجوی کار Adzuna کشف شد، تحقیقاتی توسط این منبع انجام شد با بیش از یک میلیون آگهی شغلی و ۵۰۰۰۰ رزومه و مقایسه مهارتهای مورد نظر کارفرمایان با مهارتهای ذکر شده در رزومه‌های کاندیدایی انجام شد. و خوشبختانه، به جای اینکه فقط جزئیات را برای خودشان حفظ کنند، آنها مهارتهایی را که بیشتر کارفرمایان خواهان آن بودند را منتشر کردند. و ما نیز تصمیم داریم آنها را در رزومه‌های خود بگنجانیم.

کارفرمایان به دنبال کدام مهارت هستند؟

کارفرمایان
کارفرمایان

در ۵۳٪ از یک میلیون آگهی شغلی که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است، مدیر بودن اولین مهارتی بود که کارفرمایان به دنبال آن بودند.

 مسئول بودن دومین مهارت پر طرفدار بود که ۴۱٪ از کارفرمایان به دنبال آن بودند. پس از آن تخصص در آموزش به دیگران (۳۵٪)، ارتباطات (۳۴٪) و برنامه ریزی (۲۴٪) دنبال شد.

مهارت‌های نرم، شامل ویژگی‌های شخصیتی نیز می‌شود. این مطالعه نشان داد که ۲۰٪ از کارفرمایان به دنبال کارکنانی هستند که انعطاف پذیر باشند و ۱۸٪ تمایل به کارکنان رقابتی دارند.

 در این تحقیق مشخص شد که کارفرمایان، کارکنان دارای انگیزه (۱۵٪) و صمیمی‌(۱۵٪) را دوست دارند، و نشان می‌دهد که شخصیت به همان اندازه مهارت‌های عملی مهم است.

کارفرمایان
کارفرمایان

رایج ترین مهارت‌های ذکر شده در رزومه

کارفرمایان
کارفرمایان

تنها یک رزومه از هر پنج رزومه از مهارت‌های نرم متداول برخوردار است، و به طور بالقوه ۸۰٪ از افراد متقاضی کار، مهارت‌های خود را نتوانستند به کارفرما نشان دهند و در نتیجه شغل مورد نظر را از دست داده اند.

اگرچه ذکر تجربه کار گذشته و صلاحیت شما در مورد برنامه شغلی مفید خواهد بود، اما همچنین باید به کارفرمایان آینده ثابت کنید که شما به عنوان یک شخص یک سرمایه با ارزش خواهید بود و با سایر کارمندان، خوب کار خواهید کرد.

با وجود این، درصد رزومه‌هایی که مهارتهای نرم را ذکر می‌کنند، به مراتب کمتر از شغلهای خالی است که وجود  دارد.

مدیریت زمان بیشترین مهارت ذکر شده با ۲۱٪ در رزومه می‌باشد ارتباطات در ۱۷ درصد از رزومه‌ها مشاهده می‌شود. دقیقاً نیمی‌از کارفرمایان خواهان این مهارت بودند. مربیگری سومین مهارت فوق الذکر بود که در رزومه‌ها ۱۶٪ ذکر شده بود.

از میان ۱۰ مهارت نرم متداول، فقط سه مورد (ارتباطات، برنامه ریزی و انگیزه) به طور مرتب در رزومه‌های متقاضیان کار دیده می‌شد.

کارفرمایان
کارفرمایان

مشخص نیست که چرا افراد کمی‌از این مهارتهای کلیدی در رزومه ی خود استفاده کرده اند. اگر تعداد زیادی از این مهارت‌ها را در رزومه خود ندارید دست به کار شوید و رزومه ی خود را تغییر دهید. به یاد داشته باشید که بسیاری از موقعیت‌ها می‌توانند قدرت شما را در مهارت‌های مختلف نشان دهند.

به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید که شما تجربه آموزش به دیگران را نداشته اید، زیرا هرگز به صراحت از شما خواسته نشده است که به کسی آموزش دهید. اما این بدان معنی نیست که شما آن را انجام نداده اید.

آیا تا به حال کار پاره وقت داشته اید که به یک کارگر جدید آموزش داده اید که چه کاری انجام دهد؟ آیا تا به حال به کسی که در مدرسه یا دانشگاه تحصیل می‌کند کمک کرده اید؟ آیا تا به حال داوطلبانه در مدرسه یا گروه بچه‌ها شرکت کرده اید؟ خوب حدس بزنید؟ شما تجربه آموزش افراد را داشته اید.

نحوه نوشتن یک CV عالی

کارفرمایان
کارفرمایان

همانطور که در نظر سنجی نشان می‌دهد، کامل کردن رزومه شما یکی از دشوارترین (و مهمترین) بخش‌های حرفه ای مورد نظر شماست.

ممکن است بسیار دلهره آور به نظر برسد، اما هنگامی‌که شما رزومه(CV)   خود را تهیه کرده اید، می‌توانید با چند ترفند کوچک آن را به بهترین شکل ممکن تغییر دهید. توصیه می‌کنیم مقداری میان وعده خوشمزه تهیه کرده و برای کار بر روی رزومه ی خود دو ساعت برنامه ریزی کنید.

همانطور که در راهنمای خود برای نوشتن رزومه توضیح دادیم، شما باید با برنامه ریزی آنچه را که می‌خواهید در رزومه خود بگنجانید، شروع کنید. تمام تجربه کار و تحصیلات خود را یادداشت کنید، سپس تصمیم بگیرید که مهمترین آنها کدام است.

  • نحوه نوشتن یک رزومه عالی
  • یک قالب رزومه رایگان دریافت کنید.

به یاد داشته باشید که شما فقط حداکثر دو صفحه نیاز دارید و ممکن است کارفرمایان رزومه شما را رد کرده باشند.

شما می‌توانید با دانلود رایگان این الگوی رزومه، تولید رزومه خود را آغاز کنید.

هنگامی‌که از رزومه خود راضی شدید، یک کپی را برای شغل مورد نظر تهیه کنید. به این معنا اطمینان حاصل کنید از اینکه شما به آن دسته از تجربیاتی که مربوط به شغل است، اهمیت بیشتری می‌دهید.

بعضی از مشاغل به کاور لتر نیز نیاز دارند، اما نگران نباشید ما برای آن هم شما را راهنمایی می‌کنیم.

چگونه به خوبی مصاحبه انجام دهیم

کارفرمایان
کارفرمایان

هنگامی‌که با نشان دادن مهارت‌های مناسب و ارائه یک رزومه و کاورلتر عالی، درخواست شغلی خود را انتخاب کردید، می‌توانید در مورد مصاحبه فکر کنید.

همه شرکت‌ها این کار را متفاوت انجام می‌دهند. بسیاری از شرکت‌ها مراکز ارزشیابی دارند که در آن شما با سایر نامزدهای بالقوه جمع می‌شوید تا مهارت‌های خود را در انواع کارها و آزمون‌ها نشان دهید. و بعضی شرکت‌ها فقط مصاحبه را انجام می‌دهند (بصورت حضوری یا از طریق اسکایپ) و برخی از آنها هر دو را انجام می‌دهند.

 صرف نظر از قالب، مهمترین کار در مصاحبه، آماده سازی برای آن است. تحقیقات خود را در مورد شرکت مورد نظر انجام دهید، در مورد آنچه باید ارائه دهید فکر کنید و اینکه چگونه به سؤالات معمولی مصاحبه پاسخ خواهید داد، و سؤالات خود را بنویسید تا در آخر بپرسید.

برای موفقییت در روز مصاحبه بسیار مهم است که خودتان به اندازه کافی وقت بگذارید، لباس مناسب بپوشید و همیشه قبل از رفتن به مصاحبه یک غذای سبک بخورید.

در طول مصاحبه، حتماً درباره وضعیت خود و نحوه بیان پاسخ‌های خود فکر کنید. آرام باشید و اگر سؤال سختی پیش آمد، یک لحظه صبر کنید تا جواب بهتری در نظر شما بیاید. و از همه مهمتر  همیشه به سؤالی که از شما پرسیده می‌شود پاسخ دهید نه به سؤالی که می‌خواهید.

بهترین راه برای جستجوی کار چیست؟

کارفرمایان
کارفرمایان

مهارت‌های نرم فقط در هنگام کار کردن مفید نیستند بلکه هنگام تلاش برای رسیدن به شغل بسیار مهم هستند.

با استناد به ۹ درصد از رزومه‌ها در این تحقیق، مهارت‌های تحقیقاتی، به شما در یافتن شغل مناسب، قضاوت در مورد یک شرکت خاص و اینکه تصمیم بگیرید که آیا حقوق منصفانه است یا خیر، و سپس به طور مؤثر برای مصاحبه آماده شوید مهم و تاثیرگذار می‌باشد.

 اعتماد به نفس مهمترین ویژگی در طی مصاحبه‌ها و مراکز ارزیابی است، در حالی که مهارت‌های مذاکره برای افراد متقاضی شغل که مایل به دریافت حقوق بالاتر هستند، مهم است.

گوگل تنها راهی برای یافتن شغل نیست. به عنوان یک دانشجو یا فارغ التحصیل در حالی که جستجوی شغل و شرکتهای خاص می‌تواند مفید باشد، اما تنها به آن اکتفا نکنید و سایر موارد جستجوی شغل را نیز امتحان کنید.

رسانه‌های اجتماعی نیز یک ابزار فوق العاده برای جستجوی شغل است. توییتر و لینکداین می‌توانند با ایجاد مخاطبین، در یافتن شغل مورد استفاده قرار گیرند. شما حتی می‌توانید در بعضی از مشاغل مستقیماً از لینکداین درخواست کنید!

در نهایت، برای پیدا کردن یک شغل لازم نیست که خیلی بترسید. کارهایی را که در طول این مسیر انجام داده اید را  به عنوان بخشی از سفر خود به سمت رویاهای خود تصور کنید. در رسانه‌های اجتماعی فعال باشید.

مهمتر از همه، دستاوردهای خود را جشن بگیرید. به خودتان افتخار کنید. شما سزاوار آن هستید.

 انتهای پیام/

نظرات

پاسخ دهید

ورود / ثبت نام