آموزشپولشغل

۱۰ نکته مهم درباره پول که باید در مدرسه یاد بگیرید

0

۱۰ نکته مهم درباره پول که باید در مدرسه یاد بگیرید

برای بسیاری از ما که در مدرسه بیش از حد درگیر معادلات درجه دوم ریاضی بودیم و مدیریت پول را به ما آموزش ندادند. اینجا چیزی است که ما به جای آنها به شما آموزش می‌دهیم.

درباره پول
درباره پول

با توجه به اینکه جوانان امروز با شرایط سخت اقتصادی روبرو هستند، تهیه مسکن، شهریه دانشگاه، مهمتر از همه هزینه‌های زندگی بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند تغییر در امور مالی خود هستند. با دانشگاه آنلاین همراه باشید تا نکاتی مهم در خصوص مسایل مالی و نحوه مدیریت کردن آن را به شما آموزش دهیم.

ما از خوانندگان دانشجو سوال کردیم که چه چیزهایی در خصوص مسایل مالی آرزو می‌کنند به عنوان نوجوان یاد بگیرند، و این همان چیزی است که آنها گفتند …

۱۰ مهارت مالی شخصی که در مدرسه باید آموزش دهند.

۱-  چگونه درآمد بیشتری کسب کنیم.

درباره پول
درباره پول

اگر برای درآمد خود هدف تعیین نکنید، درآمد شما به طور چشمگیر کاهش می‌یابد و پس انداز کمتری خواهید داشت.

هرچند خیلی وسوسه‌انگیز است که به محض دریافت حقوق، اقدام به خرید کنید، اما نکته مهم این است که در ابتدا مخارج مهم و اساسی خود را از قبیل اجاره خانه، پرداخت صورتحساب‌ها و قبض‌ها را کنار بگذارید و پس از مرتب سازی، ایده واضح تری از آنچه برای خرج کردن در اختیار دارید، خواهید داشت.

حساب‌های بانکی مبتنی بر برنامه می‌تواند یک روش عالی برای پیگیری درآمد شما باشد و دانستن اینکه چقدر برای سایر مخارج در طول ماه خواهید داشت.

سعی کنید از هرگونه خرید با عجله خودداری کنید، از تخفیفات سوپرمارکت‌ها آگاه باشید تا بتوانید پول بیشتری را پس انداز کنید و پول خود را برای خریدهای بزرگتر مانند خرید لپ تاپ یا رفتن به تعطیلات پس انداز کنید.

برای اینکه یک ماه را به سر ببرید به چه مقدار پول احتیاج دارید؟

درباره پول
درباره پول

هیچ پاسخ واضح و روشن درباره میزان پول شما برای زندگی کردن وجود ندارد. بسته به مکان زندگی شما و سایر مخارج شما مبلغ متفاوت می‌باشد. برای دانشجویان در هر ماه با توجه به هزینه‌ها و مخارج میتوان مبلغی را مشخص نمود. از این متن می‌توانید به عنوان راهنما استفاده نمایید اما همیشه سعی کنید تا جایی که امکان دارد هزینه‌های خود را کاهش دهید.

اولین قدم برای تعیین میزان نیاز شخص تهیه بودجه است. مراحل بودجه ریزی ما را دنبال کنید تا تصوری شفاف در مورد اینکه نتایج شما چیست، به شما ارائه دهد.

هدف از این بازی جلوگیری از غافلگیری‌های ناخوشایند با برنامه ریزی‌های آینده است. تولد مادر را در پیش رو دارید؟ آن را در صفحه گسترده خود مشخص کنید، یک یادآوری را بر روی تلفن خود تنظیم کنید و از هم اکنون پس انداز کنید.

ایجاد یک صندوق احتمالی همچنین برای هزینه‌های غیر منتظره مانند تعطیلات گروهی در آخرین لحظه یا رفع عیب صفحه نمایش تلفن خراب، یک مزیت محسوب می‌شود.

۲- چگونه میخکوب کنیم.

درباره پول
درباره پول

جای هیچ شرمساری نیست که شما هنگام خرید بتوانید فروشنده را متقاعد کنید که با قیمت کمتری جنسی را به شما ارائه دهد. چه راهی بهتر برای متقاعد کردن فروشنده برای کاهش قیمت خود نسبت به این واقعیت که شما زندگی دانشجویی دارید؟

اما، مگر اینکه سالها تجربه به عنوان بازاری داشته باشید تا بتوانید یک معامله پرسود انجام دهید و بتوانید با فروشنده یک خرید با تخفیف انجام دهید، احتمالاً که مهارت چانه زنی به شما آموزش داده نشده است.

در حالی که همیشه باید تخفیف دانشجویی درخواست کنید (حتی اگر تبلیغی هم نباشد)، فرصت‌های چانه زدن بی پایان است. به عنوان مثال، در انتهای روز به سمت بازار میوه فروشان بروید و از موادی که چنانچه تا فردا بمانند کیفییت خود را از دست می‌دهند خریداری نمایید و درخواست تخفیف کنید.

۳-  خطرات واقعی بدهی

درباره پول
درباره پول

مقدار کمی‌بدهی اجتناب ناپذیر است (و حتی لازم). برای اکثر دانشجویان بدهی شهریه و وام‌های دانشجویی همیشه وجود دارد. و بازپرداخت وام دانشجویی در واقع قابل دستیابی، آسان و همیشه مطابق با درآمد شما است.

با این حال اگر مراقب نباشید، برخی از انواع بدهی‌ها می‌توانند کاملاً خطرناک باشند. عدم بازپرداخت قسط‌های بانکی که موجب جریمه ی مالی می‌گردد کمی‌نگران کننده می‌باشد.

۴- به همه چیزهایی که تبلیغات به شما می‌گویند اعتماد نکنید.

درباره پول
درباره پول

متاسفانه همیشه در تبلیغات آنچه را که عنوان می‌کنند درست نمیباشد و شما باید گول تبلیغات نمایشی را نخورید آنها اغلب گمراه کنند می‌باشند.

به ویژه در خصوص پیشنهادات چند خریدی احتیاط کنید. یک جنسی بخرید به جای آن دو جنس ببرید و از این قبیل تبلیغات که  احتمالا کالایی را که شما اصلا نمی‌خواهید را به شما تحمیل می‌کنند و این باعث می‌شود شما پول بیشتری خرج کنید.

۵- در صورتهای بانکی خود به دنبال چه چیزی باشید.

درباره پول
درباره پول

هرچه ممکن است دردناک باشد، ولی مهم است که اگر می‌خواهید از اتهام غیر منتظره  اتلاف پول جلوگیری کنید، مرتباً صورتهای بانکی خود را چک کنید. این شامل حساب فعلی شما، حساب پس انداز و (از همه مهم تر) کارت‌های اعتباری است.

۶- جادوی سود مرکب

علاقه به یک چیز قدرتمند است. علاقه می‌تواند پولی را که شما با آن شروع می‌کنید سریعتر از آنچه انتظار می‌رود رشد دهد، وقتی در جایی سرمایه گذاری کنید و پول شما رشد کند شما علاقه مند می‌شوید که مبلغ بیشتری را پس انداز کنید و در این کار سرمایه گذاری کنید.

چگونه سود مرکب تعادل شما را تقویت می‌کند

درباره پول
درباره پول

برای مثال وقتی پول را در یک حساب پس انداز واریز می‌کنید، پس از مدت زمان معینی سود (اساساً پول آزاد) کسب می‌کند.

اگر هر گونه سود حاصل از ذخیره اولیه خود را در حساب بگذرانید، پس از آن مبلغ بزرگتر جدید همچنان به سود خود ادامه می‌دهد. و همانطور که بارها و بارها اتفاق می‌افتد (به نام “ترکیب”) مبلغ اولیه شما سریعتر رشد می‌کند، دقیقاً مثل گلوله برفی.

چگونه سود مرکب بدهی شما را کاهش می‌دهد؟

وقتی مبلغی را که به آن احتیاج ندارید دریافت می‌کنید، مقداری از آن را به حساب پس انداز منتقل کنید. علاقه مندی باعث جادوگری آن خواهد شد و شما را با کمی‌پول بیشتر در حساب پس انداز مواجه می‌کند که می‌توانید با آن مقداری از بدهی‌های خود را پرداخت نمایید.

۷-  بدون سرمایه گذاری زیاد می‌توانید درآمد کسب کنید

درباره پول
درباره پول

به لطف شبکه جهانی وب ما میتوانیم در زمان‌های مختلف و موارد بسیار زیادی سرمایه گذاری کنیم بدون اینکه خانه را ترک کنیم یا حتی به کار اصلی ما لطمه بزند.

استارتاپ‌های بسیاری وجود دارد برای شما مثلا خرید و فروش و یا اجاره املاک، راه اندازی یک تجارت یا فروش چندین نسخه از چیزی که فقط باید یک بار آنها را ایجاد کنید. به برنامه‌ها یا کتاب‌ها فکر کنید.

این یک مسیر یک شبه برای بازنشستگی زودرس نیست و ممکن است برای تحقق این کار به زمان، فکر و سرمایه احتیاج داشته باشید و گاهی ممکن است مسیر زندگی شما را تغییر دهد.

۸- نحوه برنامه ریزی مستمر

درباره پول
درباره پول

نظر می‌رسد که تا پیر شدن فرصت و زمان زیادی دارید، اما شما هرگز از برنامه ریزی صندوق بازنشستگی خود پشیمان نخواهید شد. به طور خلاصه حقوق بازنشستگی نوعی حساب پس انداز است که هنگام بازنشستگی و هنگامی‌که دیگر درآمد منظمی‌ندارید دریافت می‌کنید.

دولت پس از ۶۰ سالگی، بازنشستگی را تأمین می‌کند اگرچه که در طول دوران کاری ما این مبلغ از حساب ما ماه به ماه کسر می‌شده و برای بازنشستگی ما پس انداز می‌شده است.

۹- خرید خانه یا اجاره کردن خانه

درباره پول
درباره پول

زندگی دور از خانه می‌تواند طعم آزادی را به شما بخشد مثلاً تماشای فیلم با شلوار راحتی و خوردن بستنی در ساعت ۲ صبح.

با این حال، در برخی از مواقع این سوال مطرح می‌شود که آیا در واقع می‌توانید مکان شخصی خود را شیرین تر کنید. و شیرین تر از نظر ما  منظور ارزان تر است.

راه رسیدن به نردبان مالک شدن در سنین جوانی این است که خودتان وام مسکن بگیرید، به یک بانک که وام برای خرید خانه می‌دهد مراجعه کنید و در آنجا سرمایه گذاری کنید.

هرچه زودتر وام را دریافت کنید سالهای بیشتر با خیال راحت زندگی می‌کنید. سخت ترین بخش، صرفه جویی در سپرده است، زیرا در شروع دریافت وام باید مبلغی در حساب خود داشته باشید تا بعد از مدتی به شما وام تعلق گیرد. اگر قصد خرید جایی را دارید، از هم اکنون پس انداز آن را شروع کنید.

امروزه هیچ وام دهنده ایی ۱۰۰٪ از ارزش خانه را وام نمی‌دهد. بعلاوه، هر چه سپرده‌ای بیشتر داشته باشید، معامله ای بهتر خواهید داشت و مبلغ وام بیشتری به شما تعلق می‌گیرد.

خرید خانه برای اولین بار نیز تحت حمایت دولت می‌باشد و می‌توانید از این طریق نیز کمک‌ها و وامی‌دریافت کنید.

مزایای مالکیت در مقابل اجاره ملک

داشتن خانه تقریباً همیشه ارزانتر از پرداخت اجاره بها است، اما رسیدن به نردبان ملک می‌تواند دشوار باشد.

هر پولی که در ملک اجاره ایی خرج کنید، تزئینات داخلی یا سایر موارد، صاحبخانه شما از آن سود می‌برد.

طرف دیگر این سکه این است که ممکن است اجاره کردن نگرانی شما را بابت هزینه ی تعمیر لوله‌های نشتی را برطرف کند و صاحبخانه آنها را تعمیر کند و یا اینکه هر زمان اراده کردید جابه جا شوید.

اجاره به طور کلی در شروع کار خود ایده خوبی است در حالی که برنامه ریزی برای خرید یک مکان را دارید.

۱۰- پول خود را کجا سرمایه گذاری کنید.

درباره پول
درباره پول

هشدار: مانند تمام سرمایه گذاری‌ها، سرمایه شما در معرض خطر است. ارزش پرتفوی شما نیز می‌تواند پایین بیاید و ممکن است کمتر از سرمایه گذاری اولیه شود.

یادگیری سرمایه گذاری، کلید اصلی درآمد بیشتر شماست و می‌تواند منجر به داشتن یک منبع پول کاملاً محکم در سمت شما شود.

درس اصلی در اینجا این نکته مهم است که: به آرامی‌ثروتمند می‌شوید، در نوع سرمایه گذاری متنوع باشید (کاهش خطر)، به حداقل رساندن هزینه‌ها و عدم دخالت احساسات در تصمیمات در نوع سرمایه گذاری.

ورود به بازار بورس می‌تواند یک نوع سرمایه گذاری مناسب باشد به شرط آنکه شما دانش کافی در این زمینه داشته باشید و یا اینکه شما می‌توانید از طریق یک کارگزار آنلاین در بورس سرمایه گذاری کنید. که البته کارگزار بنا به توافقی که با شما کرده است از سود شما یک سهمی‌به عنوان کارمزد بر می‌دارد.

از مزایای سرمایه گذاری در بورس می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • کسب سود بیشتر در مقایسه با سایر روش‌های سرمایه گذاری
  • اطمینان از قانونی بودن روش سرمایه گذاری در بورس
  • شفاف بودن بازار بورس
  • قابل نقدشوندگی راحت و سریع

انتهای پیام/

نظرات

پاسخ دهید

ورود / ثبت نام