آموزششغل

چگونه معلم خصوصی شویم؟

0
چگونه معلم خصوصی شویم؟

با دانشگاه آنلاین همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه در زمان دانشجویی می­توانید معلم خصوصی شوید و با این حقوق و برای آینده شغلی خود شگفتی به وجود بیاورید.

معلم خصوصی
معلم خصوصی

تدریس خصوصی چیزی است که دانش آموزان زیادی هنگام تحصیل به منظور کسب  درآمد به آن می­ پردازند.

تدریس کاری است انعطاف پذیر که می‌تواند با تحصیلات شما متناسب باشد و حتی در رزومه ­ی شما نیز عالی به نظر برسد و حتی می­ توانید آن را به دیگران آموزش دهید.

به نظر می‌رسد که شما خوش شانس هستید چون  ما برای شروع کار همه چیزهایی را که لازم است بدانید را داریم.

آنچه در این قسمت مطالعه می­کنید.

 • مزایای آموزش خصوصی
 • مهارت‌های لازم
 • به چه مدارکی نیاز دارید؟
 • وظایف شغلی
 • چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟
 • مراحل تبدیل شدن به یک معلم خصوصی
مزایای آموزش خصوصی

 

معلم خصوصی
معلم خصوصی

نکته مهم! در صورتی که کمی‌به لحاظ اقتصادی احتیاج داشته باشید، چهار دلیل برای ورود به تدریس خصوصی در حالی که دانشجو  هستید، در اینجا آورده شده است:

 1. حق الزحمه­ ی خوبی دارد. به عنوان یک معلم خصوصی می‌­توانید پول بسیار مناسبی بدست آورید. مقدار دقیق بسته به جایی که شما زندگی می­ کنید، تخصص شما و توانایی شما در ارائه آنچه که ادعا می­ کنید در آن متخصص هستید بستگی دارد.
 2. این تجربه عالی است.  تدریس خصوصی در رزومه­ ی شما شگفت انگیز به نظر می‌رسد، به خصوص اگر بتوانید به اندازه کافی کار کنید و به عنوان یک کسب و کار تمام وقت تبدیل شود.
 3. این کار انعطاف پذیر است. با تدریس خصوصی تقریباً می‌توانید ساعت‌هایی را که کار می‌کنید خودتان انتخاب کرده، گرچه عصرها و آخر هفته‌ها بیشترین تقاضای برای مشتریان تدریس خصوصی را دارند.
 4. در واقع برای تحصیل خوب است. هیچ راه بهتری برای تحکیم چیزی در حافظه شما بهتر از آموزش آن به دیگران نیست. در واقع شما با آموزش آنچه که در دانشگاه فرا گرفته­ اید سبب تقویت و بهبود تحصیلی خود می‌شوید.
برای تدریس خصوصی چه مهارت‌هایی لازم دارید؟

 

معلم خصوصی
معلم خصوصی

برای اینکه یک مدرس عالی باشید و به همین دلیل درآمد خوبی کسب کنید، به موارد زیر باید توجه کنید:

 1. تخصص در یک رشته. در ارائه خدمات به عنوان مدرس در موضوع خود واقعاً نکته ای نباید وجود داشته باشد مگر اینکه تمامی‌به تمامی‌مطالب تسلط کامل داشته باشید. متأسفانه، فقط تصور اینکه شما برای تدریس خوب هستید مهم و کافی نیست، برای اثبات خود در این زمینه، باید نمرات خوب، تجربه کافی، و غیره داشته باشید.
 2. ارتباط عالی. شما باید بتوانید به خوبی با دانش آموزان خود ارتباط برقرار کنید. اگر قادر به برقراری یک ارتباط خوب و موثر نباشید ممکن است سبب شود آن فرد را حتی تحت فشار قرار دهید و از ادامه­ ی همکاری با شما منصرف شود، اگر در حال همکاری با افراد نوجوان یا خردسال هستید، باید به طور موثر با والدین ارتباط برقرار کرده و آنها را از پیشرفت فرزندشان آگاه کنید. اگر نتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، بعید است که آنها به اندازه کافی به شما اعتماد کنند و از  ادامه­ ی همکاری  با شما منصرف شوند.
 3. دانش خوب در مورد روش‌های مرور و امتحان. یادگیری جدیدترین تکنیک‌های مرور در امر آموزش بسیار مهم است. آموزش به تنهایی موثر نیست شما باید بعد از آموزش آنرا از یادگیرنده به روش­های مختلف پرسش کنید تا از اینکه مطالب را به خوبی فراگرفته است اطمینان حاصل کنید.
 4. مدیریت زمان. شما باید یاد بگیرید که بین تمام مشتریان خود با درس و دانشگاه تعادل برقرار کنید، و به یاد داشته باشید که قبل از هر جلسه از قبل برنامه­ریزی کنید. اگر از قبل آماده نشده باشید به یک شهرت بد دست می‌یابید و موفقیت چندانی نخواهید داشت.
 5. صبور باشید. این در واقع یکی از مهمترین خصوصیات مورد نیاز یک مدرس است. اگر شخصی یک معلم خصوصی را برای خود یا فرزند خود استخدام کرده است، به احتمال زیاد به دلیل این است که با یک موضوع خاص مشکل دارد و یا در فلان موضوع ضعیف است و نیاز به آموزش بیشتری دارد، بنابراین انتظار نداشته باشید که آنها بلافاصله مطلب را یاد بگیرند.
برای تبدیل شدن به یک معلم خصوصی چه مدرک‌هایی نیاز دارید؟

 

معلم خصوصی
معلم خصوصی

برای معلم شدن در مدارس دولتی حتما به مدارک آموزشی و استخدامی‌احتیاج می­باشد، اما برای تبدیل شدن به یک معلم خصوصی لازم نیست. داشتن مدرک مفید است زیرا این موضوع اقتدار و صلاحیت بیشتر شما را در موضوع نشان می­دهد، اما ضروری نیست. اگر مدرک تحصیلات تکمیلی دارید، چه بهتر.

اگر مدرک لازم را نداشته باشید، تجربه قبلی در زمینه تدریس یا مربیگری شما را در جایگاه مطلوبی قرار خواهد داد، همانطور که نمرات عالی شما ممکن است خود مدرکی برای اثبات صلاحیت شما باشد. مثلا تجربه نگهداری از بچه‌ها نشان می‌دهد که ارتباط شما با بچه‌ها خوب می­باشد.

اما در نهایت اگر بخواهید خود و تخصص خود را بفروشید و خدمات خوبی ارائه دهید باید بتوانید با جلب نظر مشتری خود را به عنوان معلم خصوصی فرد جای دهید.

تدریس فقط یک راه است شما می‌توانید از مهارت‌های زبانی خود نیز درآمد کسب کنید.

مسئولیت‌های شغلی یک مدرس خصوصی

 

معلم خصوصی
معلم خصوصی

برای تبدیل شدن به یک معلم خصوصی با قدرت زیادی و موفق باید کارهایی را انجام دهید. علاوه بر این که خودتان دوره تدریس را پشت سر گذاشته ­اید، کارهای پشت صحنه نیز وجود دارد که باید در آن حضور داشته باشید.

در اینجا سریع به وظایف یک معلم می‌پردازیم:

 • سطح مهارت و نیازهای دانش آموز خود را ارزیابی کنید. هر مشتری متفاوت خواهد بود و شما باید متناسب با آن تدریس خود را تنظیم کنید.
 • داشتن برنامه برای هر جلسه.  آنها باید محتوای مربوطه را پوشش دهند، و شما باید از روش­‌های مختلف تدریس استفاده کنید تا آنها را درگیر خود کنید.
 • برنامه درسی را به روز نمایید. ممکن است چیزهایی از زمانی که در مدرسه بوده اید تغییر کرده باشد، بنابراین باید دقیقاً آنچه را برای پوشش دادن نیاز دارید به دست گیرید تا دانش آموز شما موفق باشد.
 • گزارش­‌های پیشرفت را تهیه کنید. برای اثبات این مطلب که خدمات شما تأثیر دارد به دانش آموز و یا والدین آنها و برای نشان دادن پیشرفت دانش ­آموزان نیاز به تهیه گزارش‌های پیشرفت دارید.
 • سازماندهی پرداخت. برای اینکه شهریه کلاس به موقع پرداخت شود می­توانید از شخص ثالثی و یا به طور مستقیم خود حق الزحمه ­ی خود را دریافت نمایید و داشتن یک متن قرارداد بین شما و دانش ­آموز می­تواند این امر را آسانتر کند که در آن زمان‌های پرداخت شهریه مشخص شود .
 • خود را ارتقا دهید. این یک چرخه بی پایان است زیرا شما برای همیشه یک دانش­ آموز نخواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که دائماً خدمات خود را تبلیغ می‌کنید تا مشتری ثابت جدید داشته باشید.
چقدر می‌توانید به عنوان یک معلم خصوصی درآمد کسب کنید؟

 

معلم خصوصی
معلم خصوصی

مدت زمان یک کلاس معمولاً یک ساعت تا یک و نیم ساعت طول می‌کشد بنابراین حتی اگر شما فقط دو جلسه در هفته را مدیریت کنید، باز هم می‌توانید مقدار مناسبی از درآمد را کسب کنید.

احتمالاً در صورت ارائه خدمات آنلاین/ اسکایپ باید هزینه کمتری دریافت نمایید، و می‌توانید برای مشتریانی که جلسات بیشتری را تضمین می‌کنند، تخفیف ارائه دهید.

همچنین می‌­توانید درآمد خود را با آموزش بیش از یک نفر به طور همزمان افزایش دهید. با این حال، برخی توصیه می‌کنند که شما فقط باید ۱۰ درصد بیشتر از نرخ ساعت خود را برای هر فرد اضافی شارژ کنید، بنابراین بسته به آنچه شما با آن موافقت می­کنید، این ممکن است ارزش وقت شما را نداشته باشد.

هر کاری انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که نرخ شما هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که شهریه کلاس، هزینه­های  رفت و آمد و سایر موارد شما را پوشش دهد.

آیا شما به عنوان یک معلم باید مالیات بپردازید؟

همانطور که خود اشتغالی خواهید داشت، مسئولیت تکمیل اظهارنامه مالیاتی در پایان هر سال مالی برعهده ­ی خود شما می­باشد. اگر در زمان دانشجویی خود به سر می­­برید و در زمان کمتری تدریس دارید که خوب نگران مالیات نباشید، اما اگر به عنوان شغلی تمام وقت به آن می‌­­پردازید باید برای پرداخت مالیات اقدام نمایید.

۵ مرحله برای تبدیل شدن به یک معلم خصوصی

ممکن است شما علاقه ­مند باشید که مستقیماً به درون آن شیرجه بزنید تا بتوانید هرچه سریعتر کسب درآمد کنید، اما برای تبدیل شدن به یک معلم خوب نیاز به زمان می­شد و این امر در درازمدت اتفاق می­افتد.

۱- یک رزومه (CV) قوی بنویسید.

معلم خصوصی
معلم خصوصی

رزومه شما بهترین روش برای ارائه تصویری دقیق به مشتریان و مشتریان  بالقوه جدید است.

بنابراین، اطمینان حاصل کنید که رزومه ­ی دقیقی تهیه کرده­اید. از راهنمای ما برای نوشتن رزومه مناسب استفاده کنید تا مطمئن شوید که آن را به بهترین شکل ممکن تهیه نموده ­اید.

همچنین ایده خوبی است که از یک رئیس سابق، یا یکی از مدرسان دانشگاه شما یا یک دوست خانوادگی با عنوان شغلی مهم بخواهید که برای شما مشتری جذب نمایند یا شما را به دیگران معرفی نمایند.

۲-تصمیم بگیرید که چه سطح مهارتی را برای رسیدن به هدف خود انتخاب کنید.

اگر اهداف خود را در سطح مهارت خاصی هدف قرار دهید، احتمالاً می‌توانید مشتری جدید جذب کنید.

به عنوان مثال، شما می­توانید به بچه‌های دبستانی، دبیرستانی و یا حتی دانشگاهی تدریس کنید و یا اینکه بر روی چند موضوع درس دهید، اما تمرکز بر روی یک زمینه می­­تواند نتیجه ­ی بهتری داشته باشد.

تدریس خصوصی می‌­تواند بر روی موارد مختلفی از جمله موارد زیر باشد.

 • دروس اصلی مدارس ابتدایی
 • موضوعات اصلی دوره متوسطه
 • دروس دانشگاهی
 • آموزش زبان در همه سطوح

۳- با برنامه­­ریزی قدم بردارید.

معلم خصوصی
معلم خصوصی

چه چیزی شما را تبدیل به یک معلم ایده آل برای شخصی که به دنبال تخصص شماست، می‌کند. نمرات خوب، دستاوردهای مهم مرتبط، داشتن یک رزومه­ ی حرفه ایی، تجربه و گاهی اوقات توصیه ­ی یکی از پرنسل­ دانشگاه یا حتی توصیفات دانش ­آموزان قبلی عواملی است که در موفقییت شما اثرگذار هستند.

سپس می‌توانید از این موارد استفاده کنید تا به یک آگهی مناسب برای ارائه خدمات خود برسید. که ما را به نکته بعدی خود می‌رساند …

۴-  تبلیغات را شروع کنید.

متناسب با مخاطب یا فضای تبلیغاتی خود می­ توانید آموزش و مهارت خود را تبلیغ نمایید.

بهترین مکان ­ها برای شروع تبلیغات خدمات آموزشی شما این موارد است:

 • تابلوهای اعلامیه در دانشگاه، کتابخانه ­ها یا مراکز اجتماعی محل
 • شبکه­‌های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکداین، اینستاگرام
 • تبلیغات به صورت دهان به دهان توسط اطرافیان، دوستان و یا حتی دانشجویان سابق خود

۵- جلسات تدریس خود را تنظیم کنید.

معلم خصوصی
معلم خصوصی

چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری تدریس کنید، ارتباط با دانش ­آموز شما مهم است. از قبل یک زمان و مکان را مرتب کنید و مطمئن شوید که به موقع کلاس را شروع می­کنید.

ایده خوبی است که یک جلسه مقدماتی برای تعیین آنچه از جلسات می­خواهید، تعیین کنید و اهداف واقعی را در آن جلسه برای دانشجو شرح دهید. سؤالات زیادی بپرسید تا دریابید که دقیقاً چه چیزهایی به شما کمک می‌کند و برنامه­ ی درسی دقیقی برای یک دوره تنظیم نمایید.

هر کاری انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که آماده هستید. اگر هر هفته با هیچ برنامه و روش جدیدی روبرو نشوید و انتظار داشته باشید که فقط دانش آموز خود کارهای خود را انجام دهد در حد رفع تکلیف، کسی را تحت تأثیر قرار نخواهد داد.

انتهای پیام/

نظرات

پاسخ دهید

ورود / ثبت نام