پس اندازسبک زندگی

جلوگیری از ۱۰ اشتباه رایج درباره پول

0

جلوگیری از ۱۰  اشتباه رایج درباره پول

آیا می­خواهید بدانید که چگونه بادرآمد خود بهتر زندگی کنید بدون اینکه یک زندگی فقیرانه را انتخاب کنید؟ با پرهیز از این مشکلات اقتصادی رایج شروع کنید و بگذارید اوقات خوبی داشته باشید … با دانشگاه آنلاین همراه باشید.

اشتباه رایج درباره پول

خوب بودن در مدیریت پول خود هنری است که هر کس بتواند آن را ارتقا بخشد، در زندگی توانا می­گردد. این اتفاق می­افتد که عادتهای خوب پس ­انداز را بیشتر کنیم و در طول زمان حساب بانکی خوبی داشته باشیم. اما  برای رسیدن به آنجا  باید بدانید که رایج­ترین اشتباهات پول چیست و چگونه از آنها جلوگیری کنید تا با اولین موانع سقوط نکنید …  

قبل از انجام هر یک از این موارد اطمینان حاصل کنید که یک حساب پس انداز با بالاترین نرخ بهره دارید تا بتوانید بدون هیچ کاری درآمد کسب کنید!

اشتباهات رایج درباره پول

در اینجا نحوه مدیریت و بدست آوردن بهتر پول را که به مسیر نجات مالی ختم می­شود را عنوان می­کنیم:

۱- هزینه ­های غیر­ضروری در بودجه ماهانه شما

اشتباه رایج درباره پول

این یک اشتباه رایج درباره پول است که تقریباً همه ما در بعضی از موارد به آن دچار شده­ایم: زندگی بالاتر از سطح درآمد. ما در مورد رفتارهای عجیب و غریب در اینجا و آنجا صحبت نمی­کنیم، هرچند وقت یکبار یک ریخت و پاش کوچک می­تواند برای روح نیاز باشد. ما در حال صحبت کردن برای شیوه زندگی هستیم که شما قادر به پرداخت آن نیستید. معمولا کارهای کوچک است که متوجه نمی­شویم که جیب ما را سوراخ می­کند. مانند عضویت در باشگاه ورزشی گرانقیمت یا گذراندن شب ­های زیادی در بیرون و ماشین سواری­های غیرضروری.

این­ها همه به تنهایی خوب هستند، اما هنگامی‌که تبدیل به یک عادت شوند  می­تواند به یک مشکل تبدیل شود. دوری کردن از مصارف ماهیانه غیرضروری می­تواند یک روش عالی برای ذخیره کرده پول می­باشد و منجر به شکستن عادتهای نامناسب هرماه ­­می­گردد.

۲ عدم استفاده از وقت آزاد برای بدست آوردن پول بیشتر

اشتباه رایج درباره پول

پیدا کردن راهی برای درآمدزایی در وقت آزاد بسیار مهم است و فقط برای پرکردن حساب بانکی شما نیست! داشتن کمی‌درآمد اضافی در هر ماه راهی برای پیشبرد خود در جهت اهداف مالی بلند مدت شما است. اینطور فکر نکنید که کسب درآمد بیشتر فقط به خاطر پر کردن حساب بانکی شماست بلکه داشتن حس پیشرفت در چشم انداز شغلی شما مفید است و حتی می‌تواند کارفرمای شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

نگهداری از کودکان یا سالمندان، فروش عکس به صورت آنلاین، راه­اندازی مشاغل شخصی و هرشغل جزئی می­تواند کمک کننده باشد.

۳- استفاده از کارت اعتباری خود به عنوان پول

اشتباه رایج درباره پول

استفاده از کارتهای اعتباری به عنوان پول و صرف هزینه به عنوان یک سیاه چاله ­ی مالی می­تواند باشد. به کارت‌های اعتباری خود همان طور که با کارتهای بانکی رفتاری می­کنید نگاه کنید.

در فکر خریدن یک آیفون جدید هستید؟ به جای اینکه از کارت اعتباری خود استفاده نمایید و به این فکر کنید که بعدا پول آنرا خواهید پرداخت، فقط در صورتی که پول کافی در حساب بانکی خود دارید تا بتوانید هزینه­ی آنرا بپردازید به فکر خرید آیفون جدید باشید.  همین مسئله را در خصوص هزینه­های اضافی دیگر نیز در نظر داشته­باشید تا پول کافی در اختیارتان نیست اقدام به خرید اعتباری نکنید.

توانایی پرداخت کارت اعتباری در هر ماه بسیار مهم است زیرا هر نوع پرداخت عقب­افتاده­ایی در ماه می­تواند بر روی حساب شما نمره منفی داشته­ باشد و در صورت تقاضای وام مسکن یا هر نوع وامی‌با مشکل مواجه شوید.

۴ برداشت پول با کارت اعتباری خود

اشتباه رایج درباره پول

هرگز از دستگاه خودپرداز برای برداشت وجه نقد از کارت اعتباری خود استفاده نکنید، این بزرگترین اشتباه رایج درباره پول است. برداشت وجه نقد روی کارتهای اعتباری در اعتبار شما نزد بانک ثبت می­گردد و مانند هزینه­های غیر­مسئولانه برای بانک­‌ها می‌باشد و برای دریافت وام­‌های تجاری اثر منفی می­گذارد. و همچنین اگر برای وام مسکن به بانکی مراجعه نمایید و بانک استعلام کند که شما وجه نقد از کارت اعتباری دریافت کرده­اید این تصور را می­کند که شما در هزینه­‌های مالی خود توانایی مدیریت ندارید زیرا برای موارد ضروری باید از کارت اعتباری استفاده کرد. بانک ممکن است تصور کند که شما از قدرت مالی کافی برخوردار نیستید و از دادن وام منصرف شود.

۵ عدم مذاکره در مورد حقوق و دستمزد هنگام شروع کار

اشتباه رایج درباره پول

یکی دیگر از اشتباهات رایج درباره پول، مذاکره نکردن در مورد حقوق شما قبل از شروع کار جدید می‌باشد. مذاکره در مورد حقوق خود به دو دلیل ضروری است. اول اینکه می­خواهید مطمئن شوید که پول کافی برای تأمین نیازهای اساسی مانند غذا و اجاره از محل شغل دریافت می­کنید. و دوم اینکه مذاکره در مورد حقوق و دستمزد، تناقض روابط شما را با کارفرما تعیین می­کند. اگر با یک چهره پایین وارد کار شوید و برای کار خود ارزشی قائل نشوید کارفرمای خود را به انجام همان کار تشویق می­کنید.

نحوه مذاکره در مورد حقوق خود

همیشه انتظار داشته باشید که کارفرما اولین پیشنهاد شما را رد کند (گاهی اوقات نیز چنین نیست، اما این کار یک احتیاط است که شما را برای بدترین شرایط آماده کند.

با عددی بالاتر از مبلغ مورد نظر خود وارد مذاکره شوید تا به رقم واقعی که مورد قبول شماست برسید. به عنوان مثال اگر حقوق مورد نظر شما ۴۰۰۰۰۰۰ تومان است با عدد ۴۵۰۰۰۰۰ تومان شروع کنید.

همچنین هر زمان حقوقی بیشتر از قبل دریافت کردید آن مبلغ اضافی را نادیده بگیرید. شما با همان مبلغ عادت به زندگی و خرج و مخارج خود کرده­اید مبلغ مابه التفاوت را هر ماه پس انداز نمایید.

۶- قرض  دادن به دوستان هنگامی‌که خود احتیاج دارید.

اشتباه رایج درباره پول

این یک اشتباه رایج درباره پول است که با تصور اینکه قلبی از طلا دارید و این قرض دادن به شما برکت می‌دهد اقدام به قرض دادن پولی که خود به آن محتاج هستید کنید. قرض دادن به دوستان به ویژه هنگامی‌که مجبور هستید یک زندگی متوسطی را تحمل کنید یک کار عاقلانه نیست. در وهله اول سعی کنید که نیازهای خود را مرتفع کنید و سپس به فکر کمک و قرض دادن به دوستان خود باشید.

۷- نداشتن یک پس ­انداز ضروری

اشتباه رایج درباره پول

وجود حساب پس ­انداز  اضطراری یک ضرورت مطلق است. ممکن است که برای مخارج غیرقابل پیش­بینی با استفاده از راه ­حل­های کوتاه ­مدت مشکل را حل نموده باشید، اما در آینده از نداشتن یک حساب پس انداز ضروری پشیمان خواهید ­شد. ما از یک حساب بانکی مخفی و خیلی عجیب صحبت نمی­کنیم بلکه از یک حسابی که چنانچه وام دانشجویی شما دیر شد و یا تلفن همراه شما به طور ناگهانی خراب شد و نیاز به خرید تلفن جدید بود بتواند به کمک شما بیاید.

اگر مقداری پول برای روز مبادا کنار گذاشته باشید میتواند به شما کمک کند، اگر به محض ترک دانشگاه خود را بیکار و برای چند ماه بدون درآمد ببینید می­تواند آن حساب به شما کمک کند.

هر ماه می‌توانید حتی با سکه ایی کنارگذاشتن یا روش ­های دیگر پس انداز که در قسمت‌های قبل به طور مفصل توضیح داده­ایم یک حساب بانکی برای روز مبادا برای خود فراهم کنید.

۸- تعیین نکردن اهداف مالی برای خود

اشتباه رایج درباره پول

کمی‌دشوار است که ۱۰ سال آینده خود را پیش­بینی کنید اما می­توانید زندگی خود را برای اهداف بلندمدت برنامه ­ریزی نمایید. آیا می­خواهید خانه بخرید؟ یا یک کسب و کار برای خودتان ایجاد نمایید؟ یا می­خواهید دور دنیا را سفر کنید؟ همه­ ی اینها به یک چیز مشترک نیاز دارد برنامه ­ریزی مالی.

اهداف مالی می­تواند بسیار انگیزه ی شما را برای ادامه ­ی کار و رسیدن به آن را بالا ببرد. پس بنشینید و لیستی از کارهایی که قصد انجام آنرا دارید را بنویسید. یک جدول زمانی واقع ­بینانه از زمانی که می­خواهید این اتفاقات رخ بدهد نیز مشخص کنید و اینکه برای این کار در ماه یا هفته چقدر باید پس­انداز کنید تا به هدف برسید.

تا حدامکان این پول را از پس ­انداز اضطراری خود جدا کنید و هزینه ی هدف خودتان را از جای دیگری تامین کنید.

۹- فراموش کردن لغو اشتراک

اشتباه رایج درباره پول

وقتی برای بررسی هزینه­‌های خود با اشتراکی مواجه می­شوید که مدتی است از آن استفاده نکرده­اید سریعا به لغو آن اشتراک اقدام نمایید.

بعضی اشتراکات رایگان با امکانات محدود وجود دارد که شما می­توانید از آنها استفاده نمایید و نیز بعضی اشتراکات وجود دارد مثل آمازون هنگامی‌که یک ماه از آن اشتراک استفاده نکرده باشید برای دریافت اشتراک بعدی از شما سوال می­گردد که آیا هنوز مایل به عضویت هستید یا خیر؟

۱۰- با قرارداد پهنای باند اینترنت خود مشکلی ندارید

اشتباه رایج درباره پول

وقتی صحبت از پهنای باند می‌شود شاید برای جلب معامله ی بهتر نیازی به تغییر کاربری نباشد اما اعلام اعتراض از نارضایتی شما میتواند به دریافت خدماتی بهتر بیانجامد.

تماس با خدمات مشتری و اعلام اینکه از یک مرکز خدمات بهتر اینترنتی را دریافت خواهید کرد میتواند معامله ی خوبی باشد و خدمات بهتر از قبل و یا تخفیفات بیشتری برای شما قایل شوند.

در مورد تلفن همراه مواردی وجود دارد که ممکن است همان هزینه را بپردازید اما خدمات بهتری دریافت نمایید پس به دنبال آنها باشید.

با کنار گذاشتن این اشتباهات مالی حالا بیایید تا شما را به یک میلیاردر تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

نظرات

پاسخ دهید

ورود / ثبت نام