آشپزی دانشجوییسبک زندگیویژه: سبک زندگی

داستان غذاها قسمت ششم: نوشیدنی ها

0

داستان غذاها قسمت ششم: نوشیدنی‌ها

شربت‌های ایرانی علاوه بر طعم خوب و عطری که دارند سرشار از فایده هستند و میتوان با کمترین هزینه در سبد غذایی خود از آن‌ها استفاده کرد و جایگزین خوبی برای نوشیدنی‌های گازدار و شیرین موجود در بازار می‌باشد. تهیه این نوشیدنی‌ها وقت زیادی از شما را نمی‌گیرد توصیه می‌کنیم امتحان کنید و به خوردن مواد غذایی سالم عادت کنید.

۱- شربت سرکه انگبین

مواد لازم: سرکه انگور ۱ لیوان، عرق نعنا ۱ لیوان، عسل طبیعی ۲ لیوان، آب ۱ لیوان

ابتدا سرکه آب و عرق نعنا رو در ظرف رویخته روی شعله ی ملایم گذاشته تا جوش آید سپس عسل را ریخته تا کاملا مخلوط شود و مواد انقدر بجوشد تا غلیظ شود و به یک سوم کاهش پیدا کند. بعد از خنک شدن مواد را در ظرفی ریخته و داخل یخچال نگهداری کنید. و هر بار برای استفاده با مقداری آب خنک مخلوط شود.

این نوشیدنی برای رفع عطش در فصل گرم، درمان نفخ معده، پاکسازی کبد و مشکلات گوارشی و معده مفید می‌باشد.

۲- شربت بیدمشک

بیدمشک ۳ قاشق سوپ خوری، گلاب ۲ قاشق سوپ خوری،۲ قاشق عسل یا شکر، آب ا لیوان، عرق بهارنارنج ۳ قاشق سوپ خوری، زعفران نصف قاشق مرباخوری

ابتدا زعفران را در کمی‌آبجوش ریخته و حل کنید شکر و تمام عرقیات را باهم مخلوط کرده و هم بزنید تا شکر آب شود و در انتها زعفران را به آن اضافه کنید. میتونید تکه ایی یخ هم برای خنک شدن استفاده کنید.

بهارنارنج و گلاب دو عرق گرم هستند که با مخلوط بیدمشک که خاصیت سردی دارد یک نوشیدنی متعادل حاصل می‌شود. در ضمن بیدمشک قند خودن رو کاهش داده و برای سردرد و در‌های عضلانی هم مفید هست.

۳-  شربت نعنا

مواد لازم: نعنا نصف لیوان ریز شده، عسل یا شکر ۲ قاشق، آب ۱ لیوان

ابتدا مواد را باهم مخلوط کرده روی شعله ی گاز گذاشته تا به جوش آید سپس مواد را صاف کرده در یخچال بگذارید تا خنک شود. شربت نعنا برای نوشیدن آماده است.

۴-  معجون سیب

مواد لازم: سیب ۲ لیوان، عسل ۲ قاشق، شیر سه چهارم پیمانه، انجیر ۴ عدد

مواد را داخل مخلوط کن ریخته و میکس کرده. میتونید از شیر یخ زده استفاده کنید که در این صورت نوشیدنی شما سرد میشه.

این یک نوشیدنی یا معجونی است برای نشاط و سرشار از انرژی است.

انتهای پیام /دانشگاه آنلاین

نظرات

پاسخ دهید

ورود / ثبت نام