آشپزی دانشجوییسبک زندگی

داستان غذاها قسمت سوم: کیک ها و دسر ها

0

داستان غذاها قسمت سوم: کیک‌ها و دسر‌ها

در این بخش از سبک زندگی دانشجویی در سایت دانشگاه آنلاین قصد داریم کمی‌تنوع را بیشتر کرده و چند مدل کیک و دسر  ساده را که نیازی به فر ندارد را آموزش دهیم. شاید این بخش بیشتر برای خانم‌ها جذاب باشه اما در اوقات بیکاری و برای تنوع، آقایون هم می‌تونند دست به کار بشن چون طرز تهیه این مدل کیک‌ها خیلی ساده هست و از مواد خیلی ساده تشکلیل شده است.

۱- کیک یخچالی شوکولاتی

مواد لازم: بیسکویت پتی بور ۲ بسته، کره ۵۰ گرم، پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری، شیر ۲ لیوان، شکر ۱ لیوان، آرد سفید ۲ قاشق غذا خوری

ابتدا شیر و شکر و آرد را با هم مخلوط کرده روی شعله ی ملایم گاز هم زده تا غلیظ مثل فرنی شود در این زمان کره را اضافه کرده و شعله را خاموش کنید. ظرف شیشه ایی مناسبی انتخاب کرده یک نایلون کف ظرف پهن کرده و روی ان بیسکویت‌ها را چیده روی آن مواد شوکولاتی ریخته و باز دوباره بیسکویت و مواد. این کار را تکرار کنید تا دو بسته بیسکویت تمام شود. بین لایه‌ها می‌تونید موز و گردو هم بزارید. اگر مدت ۲۴ ساعت در یخچال باشد طعم بهتری به خود می‌گیرد.

۲- کیک فنجونی

مواد لازم:

آرد ۴ قاشق غذاخوری، شکر ۴ قاشق غذاخوری، پودر کاکائو ۲ قاشق چای خوری، تخم مرغ ۱ عدد، شیر۵ قاشق غذاخوری، روغن مایع ۳ قاشق غذاخوری، بگین پودر یک قاشق  چای خوری، وانیل کمی

ابتدا تمامی‌مواد خشک شامل آرد، شکر، بگین پودر و پودر کاکائو را با هم مخلوط کرده بعد شیر و روغن و وانیل را اضافه کرده خوب مخلوط می‌کنیم. فنجان‌های کیک را چرب کرده و تا نیمه از مواد پر می‌کنیم. قابلمه را تا نصفه آب کرده فنجان‌ها را داخل آن چیده و روی گاز می‌گذاریم. آب که جوش اومد به مدت یکربع دمکنی بر روی قابلمه باشد. از روی گاز برداشته ولی به مدت دقیقه در قابلمه را باز نکنید تا پف کیک نخابد. بعد می‌تونید روی فنجون‌ها رو تزئین کنید.

۳- دسر ترامیسو

مواد لازم: بیسکوییت پتی بور ۳ بسته، شکر ۱ استکان، زرده تخم مرغ ۳ عدد، شیر ۳ لیوان، آرد۱ استکان، وانیل کمی

در مرحله ی اول نصف شیر را با شکر هم  زده روی گار با شعله ملایم و در ظرف دیگر زرده‌های تخم مرغ را با چنگال یا همزن دستی خوب هم میزنیم و باقی مانده ی شیر را به زرده‌ها اضافه کرده، سپس آرد را آرام آرام به زرده‌ها و شیر اضافه کرده و هم می‌زنیم وانیل را به مواد اضافه کرده و شیر و شکر گرم شده را به این مواد اضافه می‌کنیم. بیسکوییت‌ها را در قهوه و یا شیر کمی‌خیس می‌کنیم کف ظرف می‌چینیم و مواد را روی آن می‌ریزیم. به مدت چند ساعت در یخچال بماند .

نظرات

پاسخ دهید

ورود / ثبت نام