دانشگاه صنعتی شریف
0

رئیس دانشگاه شریف از آمادگی همه جانبه‌ی دانشگاه صنعتی شریف برای کمک به مهار کرونا خبر داد.

به گزارش دانشگاه آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما آقای دکتر محمود فتوحی فیروزآباد رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: دانشگاه شریف در راستای کنترل و مقابله با شیوع بیماری کرونا آمادگی همکاری همه جانبه در زمینه‌های تخصصی و فنی را با نهاد‌های مربوطه از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دارد.
وی افزود: با توجه به وضعیت بحرانی کنونی کشور ناشی از شیوع ویروس کووید-۱۹، مشارکت و همکاری کلیه نهاد‌ها و دستگاه‌ها برای برون رفت از آن وضعیت از اهمیت بالایی برخوردار است.
آقای دکتر فتوحی گفت: دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو کشور که دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های برجسته‌ای است، در راستای ایفای مسؤولیت‌های اجتماعی و وظیفه انسانی و ملی خود با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت‌های دانشگاه برای مقابله مؤثر با این معضل و همچنین عبور هرچه بهتر و سریعتر از این شرایط بحرانی، آمادگی دارد تا تمام توان خود را برای کمک‌های تخصصی-فنی در مسیر مواجهه با این بیماری به کار بگیرد.

*طرح‌های دانشگاه در راستای کنترل کرونا
رییس دانشگاه صنعتی شریف افزود: در این راستا، از همان روز‌های آغازین اعلام شیوع این بیماری در کشور، برخی گروه‌های پژوهشی دانشگاه، طرح‌هایی از قبیل توسعه نرم افزار و سامانه‌های پایش و اطلاع‌رسانی (اپلیکیشن ماسک)، تحلیل داده‌ها و مدلسازی شیوع ویروس کووید-۱۹ در ایران، توسعه پلتفرمی‌جهت کمک به پزشکان متخصص کشور با استفاده از تصویربرداری سی تی اسکن و بدون نیاز به کیت تشخیص را ارائه کرده اند.
وی ادامه داد: همچنین طرح‌های دیگری اعم از توسعه حسگر‌های کوانتمی‌جهت تشخیص سریع و نیزطراحی سامانه درخواست خدمات از منزل را شروع کرده‌اند و مطمئنم که گروه‌های بیشتری نیز می‌توانند از توان علمی‌و تخصصی خود در حوزه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در این زمینه استفاده کنند.

*همکاری تخصصی با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
آقای دکتر فتوحی تصریح کرد: با توجه به اینکه ارائه بهترین راهکار‌ها نیازمند طرح کردن صحیح و مناسب سؤالات و تبادل نظر متخصصان حوزه‌های مختلف است، دانشگاه صنعتی شریف اعلام آمادگی می‌کند تا وارد تعامل تنگاتنگ با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این راستا شود.
رییس دانشگاه شریف گفت: به همین منظور طی نامه‌ای آمادگی دانشگاه به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام و از مسؤولان حوزه سلامت کشور که به نحوی در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند درخواست شده است تا همکاری لازم میان واحد‌های مرتبط در آن حوزه با بخش‌های معرفی شده در دانشگاه صنعتی شریف که در وضعیت موجود آمادگی لازم برای کمک در شرایط کنونی را دارند (به ویژه برای مشاوره و تبادل اطلاعات) صورت پذیرد.

برگزاری دوره آموزش آنلاین LMS در دانشگاه آزاد اسلامی قشم/ اطلاعات لازم به واحد الکترونیکی ارسال شد

مقاله قبلی

تغییر در سبک زندگی دانشجویی با چند روش ساده

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

بیشتر در خبر